siyasi sığınma

Kullanım örnekleri

siyasi sığınma
political asylum
icon arrow

political

Phonetic: "/pəˈlɪtɪkəl/"

Part Of Speech: noun


Definition: A political agent or officer.


Definition: A publication focusing on politics.

icon arrow

political

Phonetic: "/pəˈlɪtɪkəl/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Concerning or relating to politics, the art and process of governing.

Example: Political principles are rarely absolute, as political logic holds an imperfect result by compromise is better than a theoretically perfect abstention from the political process in the opposition.


Definition: Concerning a polity or its administrative components.

Example: Good political staff is hard to find, they may neither be ambitious and corrupted by power nor tempted by private sector careers.


Definition: Motivated, especially inappropriately, by political (electoral or other party political) calculation.

Example: “The Court invalidates Minnesota’s political apparel ban based on its inability to define the term ‘political'”


Definition: Of or relating to views about social relationships that involve power or authority.


Definition: (of a person) Interested in politics.

icon arrow

asylum

Phonetic: "/əˈsaɪləm/"

Part Of Speech: noun


Definition: A place of safety.


Definition: The protection, physical and legal, afforded by such a place.


Definition: A place of protection or restraint for one or more classes of the disadvantaged, especially the mentally ill.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.