azulejo

Kullanım örnekleri

azulejo
azulejo tile
icon arrow

azulejo

Part Of Speech: noun


Definition: A painted tin-glazed ceramic tile of a kind found in Spain and Portugal, often arranged to form geometric patterns.

icon arrow

tile

Phonetic: "/taɪl/"

Part Of Speech: noun


Definition: A regularly-shaped slab of clay or other material, affixed to cover or decorate a surface, as in a roof-tile, glazed tile, stove tile, carpet tile etc.


Definition: A rectangular graphic.

Example: Each tile within Google Maps consists of 256 × 256 pixels.


Definition: Any of various flat cuboid playing pieces used in certain games, such as dominoes, Scrabble, or mahjong.


Definition: A stiff hat.

icon arrow

tile

Phonetic: "/taɪl/"

Part Of Speech: verb


Definition: To cover with tiles.

Example: The handyman tiled the kitchen.


Definition: To arrange in a regular pattern, with adjoining edges (applied to tile-like objects, graphics, windows in a computer interface).


Definition: To optimize (a loop in program code) by means of the tiling technique.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.