parke verniği

Kullanım örnekleri

parke verniği
parquet varnish
icon arrow

parquet

Phonetic: "/ˈpɑːkeɪ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A wooden floor made of parquetry.


Definition: The part of a theatre between the orchestra and the parquet circle.


Definition: In some European countries, the branch of the administrative government that handles prosecutions.


Definition: In some European bourses or stock exchanges, the railed-in space within which the agents de change, or privileged brokers, conduct business; also, the business conducted by them, distinguished from the coulisse, or outside market.

icon arrow

parquet

Phonetic: "/ˈpɑːkeɪ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To lay or fit such a floor.

icon arrow

varnish

Phonetic: "/ˈvɑː(ɹ)nɪʃ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A type of paint with a solvent that evaporates to leave a hard, transparent, glossy film.


Definition: Anything resembling such a paint; glossy appearance.


Definition: (by extension) A deceptively showy appearance.


Definition: A passenger train, probably derived from the varnished passenger cars used at one time.

icon arrow

varnish

Phonetic: "/ˈvɑː(ɹ)nɪʃ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To apply varnish.


Definition: To cover up with varnish.


Definition: To gloss over a defect.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.