gel-git

Kullanım örnekleri

gel-git
tide
icon arrow

tide

Phonetic: "/taɪd/"

Part Of Speech: noun


Definition: The periodic change of the sea level, particularly when caused by the gravitational influence of the sun and the moon.


Definition: A stream, current or flood.


Definition: (chronology, except in liturgy) Time, notably anniversary, period or season linked to an ecclesiastical feast.


Definition: A time.

Example: The doctor's no good this tide.


Definition: A point or period of time identified or described by a qualifier (found in compounds).

Example: Eventide, noontide, morrowtide, nighttide, moon-tide, harvest-tide, wintertide, summertide, springtide, autumn-tide etc.,.


Definition: The period of twelve hours.


Definition: Something which changes like the tides of the sea.


Definition: Tendency or direction of causes, influences, or events; course; current.


Definition: Violent confluence

icon arrow

tide

Phonetic: "/taɪd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To cause to float with the tide; to drive or carry with the tide or stream.


Definition: To pour a tide or flood.

Example: The ocean tided most impressively.


Definition: To work into or out of a river or harbor by drifting with the tide and anchoring when it becomes adverse.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.